2013’ün En İyi 10 Yabancı Romantik Komedi Filmi

2013’ün En İyi 10 Yabancı Romantik Komedi Filmi

Sinema dünyasının en çok tercih edilen film türlerinden olan Romantik Komedi filmleri, bazen hayattan sıkılanları bile tekrar hayata bağlayabilecek kadar etkili oluyor. Özellikle yeni sevgililerin tercih ettiği Romantik Komedi filmleri, sevgiliyle yapılacak hiçbir şey kalmadığında imdada yetişen yegane aktiviteler olabiliyor. Geride bıraktığımız 2013 yılında birçok romantik komedi filmi gösterime girdi. Tabi bu türdeki her film oturup zevkle izlenebilecek gibi olmadı. Ama içlerinde çok iyi olanları elbette ki vardı. Evde veya herhangi bir ortamda canınız sıkılıyor ve vaktinizi eğlenceli bir şekilde geçirmek istiyorsanız, sizler için bir araya getirdiğimiz 2013 yılının en iyi yabancı romantik komedi filmlerine göz atmanızı öneriyoruz.

2013 En İyi Romantik Komedi Filmleri

2013 En İyi Romantik Komedi Filmleri

10. Warm Bodies (Sıcak Kalpler)

Hiçbir zombi filmi bu kadar komik ve aşk dolu olmamıştı. Bu filmde sizi korkutmaya çalışan zombiler olmayacak. Hepsi sizi güldürmek için ellerinden geleni yapacak.

9. Safe Haven (Aşk Limanı)

Gizemli bir geçmişi olan genç bir kadın, bir dul ile olan ilişkisinin kendisini takip eden karanlık sırlarla yüzleşmesine neden olacağı Southport, Kuzey Carolina’ya gelir.

8. Beautiful Creatures (Muhteşem Yaratıklar)

17 yaşındaki Ethan Wate (Alden Ehrenreich), aylardır aynı rüyayı görmektedir. Gizemli bir genç kız, kendisini bir İç Savaş alanında beklemektedir. Ethan karşı konulamaz biçimde onunla olmak istemektedir fakat bilinmeyen bir tehlike vardır – ve her seferinde bir yıldırım çarpar ve Ethan kıza ulaşamadan onu öldürür.

7. Upside Down

Gençlik aşkı olan Eden’i bulabilmek için ikiz dünyada onu aramaya başlar. Yönetmenliğini ve senaristliğini Juan Diego Solanas’ın üstlendiği filmin baş rollerinde Kirsten Dunst ve Jim Sturgess yer alıyor.

6. Admission (Başvuru: Kabul)

Princeton Üniversitesi’nde terfi alıp yönetici olmaya hazırlanan Portia Nathan, eski lise arkadaşı John Pressman’ın ricası üzerine küçük bir kasabaya, liseli zeki öğrencileri üniversiteye seçmek gider. Burada çocuklar beklediğinden de iyidir üstelik geçen sürede John ile de yakınlaşmaya başlar. Bu arada, yetenekli öğrenci Jeremiah’ın yıllar önce evlatlık olarak verdiği oğlu olduğuna dair eline geçen bir belge Portia’nın tüm dünyasını değiştirecektir. Portia, tek başına mücadeleyle kurduğu hayatını risk atmayı göze alır ve Jeremiah için kurallarını yıkar. Tabii aşka da kapılarını açmayı ihmal etmez.

5. The Big Wedding (Büyük Düğün)

Uzun zaman önce boşanmış bir çift olan Don (De Niro) ve Ellie (Keaton), oğullarının düğününde henüz bu boşanmadan haberi olmayan aile bireyleriyle yüzleşmenin stresini yaşamaktadırlar. Bu durumu açıklama stresine girmemek için hala evliymiş gibi davranmaya karar verirler.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Justin Zackham’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Diane Keaton, Katherine Heigl, Amanda Seyfried ve Robin Williams gibi yıldız isimler yer alıyor.

4. Love Is All You Need (Sadece Aşk)

İda sıradan bir hayat süren bir kuafördür. Kanser olduğunu öğrenince tedaviye başlar ve tedavi sırasında saçlarını kaybetmesi  kocası tarafından aldatıldığını öğrenmesi onu çok sarsar. Kızının düğünü için yaptığı İtalya yolculuğunda dul bir adamla tanışır. Filmin baş rollerini Pierce Brosnan, Kim Bodnia ve Trine Dyrholm paylaşıyor.

3. The Great Gatsby (Muhteşem Gatsby)

Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920’lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York’a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway’nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır.

2. The Best Man Holiday

Başrollerinde Terrence Howard, Regina Hall, Eddie Cibrian, Sanaa Lathan, Nia Long gibi isimlerin yer aldığı film ülkemizde henüz gösterime girmedi. Filmin IMDB puanı: 6.5

1. Can A Song Save Your Life?

Başrollerinde Keira Knightley, Mark Ruffalo, Catherine Keener, Hailee Steinfeld, Mos Def gibi isimlerin yer aldığı filmin IMDB puanı 6.4

Google'dan Gelen Aramalar:

admin

2008 yılından bu yana internet dünyasında çeşitli konulardaki websitelerinde faal olarak adminlik ve yazarlık yapmıştır. Top10lar.com websitesi yazarın en yeni projesidir.

Benzer yazılar...

Bir Cevap Yazın